27.08.2022

Oświadczenie Wanicki Agro

logo Wanicki Agro budynek

W związku z licznymi publikacjami medialnymi, w których pojawiają się informacje na temat uroczystego przekazania ciągnika marki John Deere jako prezentu ślubnego, podczas rodzinnego wydarzenia jednego z naszych klientów, pragniemy wyjaśnić kilka wątpliwości i niejasności.

Uroczyste przekazanie sprzętu jest praktyką promocyjną, która jest często stosowana przez większość firm oferujących maszyny dla rolnictwa. Dostarczenie maszyny to często ważny moment dla rolnika, stąd pomysł uroczystej oprawy.

W tym konkretnym przypadku już po sprzedaży dowiedzieliśmy się, że ciągnik ma być przekazany w trakcie uroczystości weselnych. To był pierwszy taki przypadek w historii firmy Wanicki Agro, w którym ciągnik miał być odbierany w takich okolicznościach. Uznaliśmy, być może pochopnie, że będzie to okazja do pokazania naszej pracy w wyjątkowych okolicznościach. Podejmując decyzję o nakręceniu relacji z odbioru maszyny kierowaliśmy się właśnie tymi niezwykłymi okolicznościami, a nie osobą obdarowanego, który pełni funkcje publiczne. Zazwyczaj tego typu relacje są odbierane pozytywnie. Tym razem, z pewnych względów stało się inaczej.

Chcemy podkreślić, że nie zawieraliśmy nigdy i obecnie nie wiążą nas żadne umowy z Panem Norbertem Kaczmarczykiem, zaś z Panem Konradem Kaczmarczykiem zawarliśmy wyłącznie jedną umowę sprzedaży ciągnika – za rynkową cenę i na rynkowych warunkach, takich samych jak oferowane innym naszym Klientom.

Nie angażujemy się w działalność polityczną

Zarówno polski importer spółka John Deere Polska, jak i lokalni dealerzy marki John Deere nie angażują się w działania polityczne. Budząca wątpliwości obecność maszyn marki John Deere w filmach wyborczych polityków wielu opcji wynika najczęściej z decyzji ich posiadaczy - rolników, którzy mają prawo do wykorzystywania zakupionego przez siebie sprzętu według swojego uznania. Jako sprzedawca maszyn nie mamy wpływu na decyzje właścicieli.

Zjawisko to jest powszechne w branży rolniczej i dotyczy także innych producentów maszyn rolniczych. Rolnicy to pasjonaci, dumni ze swojej pracy, swoich gospodarstw i posiadanych maszyn. Nie dziwi zatem, że z chęcią prezentują je w materiałach video, w których biorą udział. W Internecie można bez trudu znaleźć wiele filmów, w tym wyborczych, w których rolnicy prezentują całą gamę marek maszyn wykorzystywanych w codziennej pracy. Charakterystyczny wygląd maszyn konkretnej marki i dobrze widoczne na filmach logo danego producenta lub dealera, nie oznaczają, iż marka angażuje się w działalność polityczną.

Działamy zgodnie z prawem

Jako dealer maszyn rolniczych bierzemy udział w przetargach publicznych na takich samych zasadach jak wszyscy inni dostawcy tego typu sprzętu. Nie jest to też dominująca część naszej działalności. Od 2019 do dzisiaj przychody ze sprzedaży maszyn rolniczych w ramach przetargów publicznych stanowiły jedynie 1,5% obrotu firmy Wanicki Agro. 

W każdym z przetargów działaliśmy zgodnie z prawem. Informacje o przetargach, ich warunkach i wynikach są publiczne. Każdy może je sprawdzić na podstawie publicznie dostępnych i wiarygodnych źródeł. W dodatku każdy przetarg jest na bieżąco kontrolowany przez konkurujących ze sobą uczestników, media, opinię publiczną oraz powołane do tego organy państwa.

 

Odwiedź jeden z naszych oddziałów

i zapoznaj się z naszą ofertą i promocjami!

Wola Piasecka 107
21-050 Piaski
tel. 81 469 69 69

Zapraszamy:

pon.- pt. 8-16
sob. 8-14

Design by KMProjekt.pl